HİKAYEMİZ

İtalyan Lezzeti, Türk Damak Tadı!

Bir akşam, bir dondurma dükkanı önünde biriken ama çok da mutlu olmadıkları her halinden belli olan bir grubu izliyorduk. Ertesi gün, ertesi gün ve ertesi gün...

 

Kalabalık hep aynıydı ama ne dükkanın içinde ne de dışında bir neşe vardı.

 

Halbuki dondurma, sıcak yaz akşamlarında yenebilecek insanı 3-5 dakikalığına alıp götürecek bir lezzet.

 

Sadece yerken değil, bunu yaparken de, sunarken de mutlu olmalıydı insan! 

 

Yani mutlulukla bu kadar alakası olan bir yerde mutlu yüzler eksik olabilir miydi?

 

 

Biz de gittik önce sıraya girdik, bu esnada dükkanı inceledik, temizliği hoşumuza gitmedi, çocuğumuza yedirmeyeceğimize karar verdik ama kuyruk da oldukça uzundu... Sıra geldi dondurmaya, maalesef onu da beğenmedik ve o akşam karar verdik ki yaptığın iş ne olursa olsun bunu en iyi şekilde yapmalısın, çünkü biz işlerimizi öyle yapıyorduk.

Aradan birkaç gün geçmeden kendimize şu soruyu sorduk: Biz dondurmacı olsak nasıl bir dondurmacı olurduk? Şakayla başlayan sohbet gerçeğe dönüştü... Renkler, logomuz, markamız 72 saatin sonunda hazırdı ama çok önemli bir şey eksikti...

 

Dondurma...

 

Hiçbirimiz dondurma yapmayı bilmiyorduk ama yediğimiz dondurmanın güzel olup olmadığını anlayabilecek kadar lezzet öngörümüz de vardı...

 

ve ver elini İtalya...

Çünkü Türkiye’de olmayan, Türkiye’de sunulmayan, farklı bir şey yapmaktı hayalimiz.

Biz de bu işin merkezine gittik ve İtalya’nın meşhur ustalarından ders alıp onları aldık İstanbul’a getirdik. Buradaki meyveleri tattırdık ve ondan sonra serüvenin en zor kısmı başladı...

Gelato Türk damak tadına nasıl uyarlanacaktı?

İtalyan gelatosunu Türk damak tadıyla buluşturma sürecimiz…

 

Avrupa’da üretilen dondurmalarda genelde süt tozu, fazlaca krema ve doğal olmayan meyveler kullanılıyor. Biz "Kendi yemeyeceğimiz hiçbir şeyi, Türk halkına da yedirmeyeceğiz" diye bir prensip belirledik ve ülkemizin taze sütünü, birbirinden güzel meyvelerini dondurma üretiminde kullandık ve kullanıyoruz. Tabii Gelato’yu, Türkiye’de normal bilindik dondurma tarifiyle de yapmak istemedik. Mesela sahlep kullanmıyoruz. Kendi tarifimizden oluşan bazımız var. Bu sayede Pioppo’daki lezzetler hep kendi ana tadını yansıtıyor.

Yani çikolatalı dondurma yerken damağınıza sahlep tadı gelmiyor.

 

Ya da meyveli dondurmalarımızın hiçbirinde süt bulunmuyor (Muz hariç). 

 

Kısaca, klasik “Gelato’yu” hem Türk damak tadına uyarladık hem de hiç bugüne kadar sunulmadığı bir şekilde sunduk.

 

Mükemmel lezzet arayışımız...

 

Şu an sahip olduğumuz mükemmel lezzeti bulmak kolay olmadı... 

Hatta kuruluşumuzu da 1 yıl geciktirdi. Firmaların bir çoğu piyasaya yeni bir ürün çıkartırlar ve müşteri deneyimine pek de önem vermezler. Eğer ürün tutarsa başarılı olunur, tutmazsa ya o ürün ya da o marka yok olup gider.

 

Biz 1.5 yıl zarfınca dondurmayı yaptık, denettik, biz beğenmedik bir daha yaptık.

Gelen yorumları dikkate aldık, tariflerle oynadık. Kısacası herhangi bir maddi amaç gütmeden sadece en iyi tarifi yakalamak için 1.5 yıl harcadık.


Sonunda muhteşem sonuca ulaştığımıza “ilerideki” müşterilerimizle beraber karar verince ilk dükkanımızı açtık.

 

Pioppo'ya özel!

 

En doğal hali ile gerçek İtalyan gelatosunu bize özel lezzetlerle buluşturduk...

 

  • Belçika kakaosundan yaptığımız çikolata ve bitter çikolatalı gelato,

  • Fıstık kaymak gelato,

  • Nutellalı dondurma,

  • Bodrum mandalinalı gelato,

  • Orman meyveleriyle gelato

           ve dahası...

 

Neden Pioppo?

 

İnsanın en mutlu olduğu an, yediği bir şeyden alışılmışın dışında güzel bir lezzet almasıdır ve her denemesinde de aynı lezzeti bulmasıdır. Pioppo müşterilerinin müdavimi olduğu lezzetler vardır ve Pioppo müşterileri bilir ki en taze en özel “Gelato” hep Pioppo’da bulunur.

 

Pioppo'nun lezzet dünyası...

 

Gelatonun yanı sıra menümüze her geçen gün yeni tatlılar eklemeye devam ediyoruz. Ve bu lezzetleri dondurmayla buluşturmak bizim en keyif aldığımız noktalardan birisi. Mesela müdavimlerimizin favorisi olan 1 shut espressoyu vanilyalı gelato ile buluşturarak yarattığımız Affagato gibi... Brownie, Cheesecake, Cookies ve kahve çeşitleri ise menümüzde yer alan diğer özel lezzetlerimizden. 

pioppo gelato logo
  • Instagram Sosyal Simge
  • Facebook Sosyal Simge
  • Heyecan Sosyal Simge